Zrubová stavba
Určite poznáte slovenské tradičné drevenice. Takéto domy sa stále stavajú v podstate pôvodným spôsobom ale s modernými strojmi v súčasnom stvárnení.
Realizačných firiem na trhu je veľa a rokovať a preberať podrobnosti s každou z nich, čítať návrhy zmlúv, behať po vzorových domoch, sledovať diskusie, hľadať kladné alebo záporné reakcie na všetky firmy na trhu je jednoducho nereálne.
Jedine, že vážne neviete čo s voľným časom..
V týchto článkoch Vám preto ponúkam zjednodušený postup krokov pre hrubú selekciu firiem, ktoré by vyhovovali Vašim potrebám.
Nie je drevodom ako drevodom. Určite už viete, že keď zadáte do
Google "drevodom" alebo "montovaný dom" máte o večerný program minimálne na pár týždňov postarané....
Takže poďme na to.
Určite poznáte slovenské tradičné drevenice. Takéto domy sa stále stavajú v podstate pôvodným spôsobom ale s modernými strojmi v súčasnom stvárnení.
Stĺpikové stavby boli vyvinuté v USA a v Kanade. Preto sa môžete stretnúť s označením "two by four", kde sa často používali stĺpiky o rozmeroch 2 × 4" (asi 50 × 100 mm). U nás sa v súčasnosti najmä kvôli potrebe hrubších tepelných izolácií používajú stĺpiky s prierezom 50 až 60 mm × 120 až 160 mm.
V súčasnosti je tento systém u nás a aj napríklad v Čechách najrozšírenejší. Základom konštrukcie panelov je drevený rám opláštený z vhodných veľkoplošných materiálov. Panely sa rovno v závode vyrábajú ako obvodové, priečkové, stropné, strešné a podlahové. Vnútorný priestor rámu je vyplnený tepelnou izoláciou. Na opláštenie sa používajú rôzne...
Označuje sa najčastejšie CLT (Cross Laminated Timber) alebo BSP (BrettSPperrholz).
Narazil som aj na takéto riešenia.
Ide vysoký stupeň prefabrikácie.
Keď máte typ stavby vybratý, pozrieme sa na ďalšie podľa mňa dôležité kritérium pri
Najčastejšie ide o skladby, kde finálny povrch tvorí kontaktné
Difúzne otvorené skladby, parozábranu neosadzuje. Je ale aj tak potrebné zachovať